Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6662847



*

nr 666 2847


Vas

keramik, Rörstrand, signerad Gösta Grähs, höjd: 21


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 8 november 2010
kl 17:46:04


  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige vas
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8124 Vas
    Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53
  • 8234 Vaser
    Böhmen, 5 st. Höjd: 15-21,5
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:03
  • 8237 Vaser
    Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20




Ladda ner broschyr