GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6662847
*
nr 666 2847
Vas
keramik, Rörstrand, signerad Gösta Grähs, höjd: 21
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 17:46:04
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8234 Vaser
Böhmen, 5 st. Höjd: 15-21,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:03
-
8237 Vaser
Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
*
Vas
nr 666 2847
Vas
keramik, Rörstrand, signerad Gösta Grähs, höjd: 21
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8234 Vaser
Böhmen, 5 st. Höjd: 15-21,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:03 -
8237 Vaser
Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20



